به وب سایت ویزاوی ارئه کننده خدمات مهاجرت خوش آمدید

تماس در ایران

 989903700493+ 989903700496+

تماس در صربستان

Image result for whatsapp icon png381604891982+

تماس در مجارستان

Image result for whatsapp icon png(آقای یزدانی) : 36706101982+

معرفی کشور مجارستان

جمهوری مجارستان: Magyar Köztársaság

پایتخت: بوداپست

زبان رسمی: مجاری

نوع حکومت: جمهوری پارلمانی

مساحت: 93.030 کیلومتر مربع

واحد پول: فورینت (HUF)

منطقه زمانی: CET (ساعت جهانی+۱)

دامنه اینترنتی: hu

پیش‌شماره تلفنی: 0036

اقامت در مجارستان یکی از مواردی است که متقاضیان زیادی از ایران دارد. مَجارستان یا هانگری (به مجاری: Magyarország) در اروپای مرکزی قرار دارد و بوداپست پایتخت و پرجمعیت ترین شهر این کشور با جمعیت حدود 740هزار نفر است. مساحت این کشور ۹۳۰۳۰ کیلومتر مربع و در حدود ۱۰٬۳۱۳٬۸۸۳ نفر (آمار سازمان ملل متحد ۱۹۹۵) جمعیت دارد، زبان رسمی مجارستان زبان مجاری و واحد پول آن فورینت است.

۸۸٪ جمعیت کشور از مجارها تشکیل شده و دیگر تیره‌های ساکن این کشور رومانیایی‌ها، صربها، کرواسی‌ها، آلمان‌ها، و شمار نسبتاً زیادی از کولی‌ها هستند. مطالعات ژنتیکی نشان داده‌است که مجارها فقط ۱۳ درصد از ژن‌های اقوام اورالی را دارا هستند. زبان رسمی مجارستان مجاری است. ۷۰٪ مردم مسیحی کاتولیک و ۲۵٪ پروتستان هستند.

زبان مجاری از خانواده فین‌واوگری است که مرجع آن کوه‌های اورال است و زبان‌های فنلاندی و استونیایی خویشاوند است. زبان مجاری پر گویش ترین زبان غیر هندو اروپایی در قاره اروپا است.

طبق آمار به دست آمده سال ۲۰۱۱حدود ۹٬۸۹۶٬۳۳۳ نفر از جمعیت مجارستان (معادل ۹۹٫۶٪ از جمعیت کشور) به زبان مجارستانی صحبت می‌کنند که از این بین ۹٬۸۲۷٬۸۷۵ نفر (معادل ۹۰٪) از این زبان به عنوان زبان اول استفاده می‌کنند و ۶۸٬۴۵۸ نفر زبان دومشان است.

پایه‌های مجارستان در اواخر سده نهم میلادی توسط شاهزاده آرپاد نهاده شد. فرزند نوه او یعنی استفن اول در سال هزار میلادی به پادشاهی منسوب شد و از آن پس مسیحیت بعنوان دین رسمی این کشور شناخته شد. مجارستان در سده دوازدهم قدرتی متوسط در جهان غرب آن زمان به‌شمار می‌آمد. بخش‌های زیادی از مجارستان از ۱۵۴۱ تا ۱۶۹۹ یعنی ۱۵۸ سال در زیر سلطه عثمانی قرار گرفت. مجارستان بعدها تحت فرمان هابسبورگ قرار گرفت و سپس بخش عمده‌ای از پادشاهی اتریش-مجارستان را تشکیل داد.

مجارستان در تاریخ ۲۳ اکتبر ۱۹۸۹ به جمهوری پارلمانی دموکراتیک تبدیل شد و از آن پس پیشرفت های بسیار زیادی کرده و امروزه به عنوان یک کشور توسعه‌ یافته در اروپا شناخته می‌شود. مجارستان از کشورهای توریستی است و در سال ۲۰۱۱ میلادی ۱۰٫۲ میلیون گردشگر را به خود جلب کرد. مجارستان، از کشورهای سابق کمونیستی شرق اروپا، همراه با شمار دیگری از کشورهای کمونیستی سابق و همچنین قبرس و جزیره مالت در سال ۲۰۰۴ به عضویت اتحادیه اروپا در آمدند.

تثبیت شدن مرزهای مجارستان کنونی به دوران پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراتوری اتریش-مجارستان برمیگردد. مجارستان در حدود 2258 کیلومتر با کشور های اطراف خود مرز مشترک دارد. از شمال با جمهوری اسلواکی ۵۱۵کیلومتر،از شرق با رومانی با ۴۴۳ کیلومتر مرز مشترک، در شمال‌شرقی مجارستان جمهوری اوکراین با ۱۰۳ کیلومتر مرز مشترک قرار دارد، از جنوب نیز با جمهوریهای پیشین یوگسلاوی (صربستان ۱۵۱ کیلومتر، کرواسی ۳۲۹ کیلومتر و اسلوونی ۸۲ کیلومتر) مرز مشترک دارد. در غرب مجارستان نیز کشور اتریش با ۳۶۶ کیلومتر مرز مشترک جای گرفته‌است.

این کشور از شمال به جنوب ۲۵۰ کیلومتر و از شرق به غرب۵۲۴ کیلومتر طول دارد و در کل مساحت این کشور ۹۳٬۰۳۰ کیلومتر مربع است. کشور مجارستان کشوری مسطح با دشت‌هایی در حوزه کارپات است که توسط رود بزرگ دانوب به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده‌است. مجارستان در حوزه اروپای مرکزی واقع شده است و دارای آب و هوایی معتدل می‌باشد. تابستانها در این کشور نسبتاً گرم با رطوبی متوسط است و در این فصل دشت‌های مرکزی، افزایش شدیدی دارد. مجارستان دارای زمستان‌هایی با بارندگی زیاد و هوایی سرد است. بلندترین نقطه مجارستان کوه کِکِس است که ۱۰۱۴ متر ارتفاع دارد.

دو رود مهم هستند که از جنوب(صربستان) وارد مجارستان می‌شود، رود دانوب که با گذر از بوداپست، پایتخت مجارستان راه شمال و شمال غرب را طی می‌کند و به اسلواکی و اتریش می‌رود و دیگری رود تیسا که آن هم از جنوب وارد مجارستان شده و راه شمال شرق را درپیش می‌گیرد و وارد اوکراین می‌شود. دریاچه‌ای نیز به نام دریاچهٔ بالاتون در غرب مجارستان قرار دارد. مجارستان دارای حالت دشت مانند و صاف بوده و دارای خاک حاصلخیزی نیز می‌باشد.

مجارستان از ۱۹ شهرستان تشکیل شده‌است به علاوه بوداپست که متعلق به هیچ شهرستانی نیست و مستقل است.

مهمترین شهرهای مجارستان عبارتند از: دبرتسن ۲۰۵ هزار نفر، میشکولتس ۱۷۸ هزار نفر، سگد ۱۶۳ هزار نفر، پچ ۱۵۸ هزار نفر و گیور ۱۲۹ هزار نفر.

آیا تابحال به علت نام گذاری شهر بوداپست به این نام فکر کرده اید؟بوداپست از دو بخش بودا و پست تشکیل شده که اولی در کرانهٔ باختری (سمت راست) رود دانوب و دومی در سمت خاوری این رود واقع شده‌اند به همین دلیل این شهر به نام بوداپست نام گذاری شده است.یکی از شهر هایی که هر ساله پذیرای دانشجویان زیادی از دیگر کشورها است شهر پچ است که یکی از بزرگترین شهرهای کشور مجارستان بوده و پایتخت فرهنگی اروپا است.

سوارکاری و موسیقی دو بخش مهم از فرهنگ مجار است.از عواملی که مجارستان را به یکی از مقاصد مهم و جذاب زندگی و اقامت تبدیل کرده است عبارت است از:ئعوامل و فاکتورهای برجسته ای نظیر تحصیل به زبان انگلیسی، سطح پایین هزینه های زندگی در قیاس با دیگر کشورهای واقع در قاره اروپا، دسترسی آسان به بازار بزرگ اروپایی، مالیات بسیار اندک و پایین و…

به دلیل عضویت کشور مجارستان در اتحادیه اروپا، سفر به دیگر کشورهای اروپایی برای مردم و ساکنان این کشور به راحتی امکان پذیر است. راه های متعدد و مختلفی جهت مهاجرت به کشور زیبا و سرسبز مجارستان وجود دارد. راه هایی نظیر دریافت روادید یا ویزای تحصیلی، کار ،ازدواج ،سرمایه گذاری ثبت شرکت و… که به کمک مشاورین شرکت ویزاوی می توانید بهترین و مناسبترین راه و روش را جهت اخذ اقامت مجارستان انتخاب نمایید.