به وب سایت ویزاوی ارئه کننده خدمات مهاجرت خوش آمدید

تماس در ایران

 989903700493+ 989903700496+

تماس در صربستان

Image result for whatsapp icon png381604891982+

تماس در مجارستان

Image result for whatsapp icon png(آقای یزدانی) : 36706101982+

معرفی کشور صربستان

 • جمهوری صربستان: Република Србиј
 • پایتخت: بلگراد
 • زبان رسمی: صربی
 • نوع حکومت: جمهوری پارلمانی
 • مساحت: ۸۸٬۳۶۱کیلومتر مربع
 • واحد پول: دینار صربستان (RSD)
 • منطقه زمانی: CET (ساعت جهانی+۱)
 • دامنه اینترنتی: (rs (yu
 • پیش‌شماره تلفنی: 0038

اقامت در صربستان یکی از مواردی است که متقاضیان زیادی از ایران دارد. صربستان (به صربی Србија)، با نام رسمی جمهوری صربستان، کشوری است محاط در خشکی در مرکز جنوب خاوری اروپا، که بخش جنوبی جلگه ی پانونی و جنوب شبه‌جزیره بالکان را دربرگرفته‌ است. صربستان از شمال با مجارستان، از شرق با رومانی و بلغارستان، از جنوب با جمهوری مقدونیه و مونته‌نگرو و از غرب با کرواسی و بوسنی و هرزگوین هم‌مرز است. صربستان در اروپا، در شبه‌جزیره بالکان و در جلگه پانونین قرار دارد. جایی که پیوندگر میان مرکز، جنوب و خاور اروپاست. رودخانه دانوب (۲۸۵۰ کیلومتر) در یک‌سوم شمال کشور جاری است. طول ۵۸۸ کیلومتری این رودخانه در کشور، مرز با کرواسی و بخشی از مرز با رومانی را تشکیل داده‌است. از دیگر رودخانه‌های صربستان می‌توان «ساوا»، «تیمیش»، «درینا» و «بگج» را نام برد. بیش از یک چهارم سرزمین صربستان (۲۷٪) پوشیده از جنگل است. پایتخت این کشور شهر بلگراد است که یکی از شهر های بزرگ و پرجمعیت ترین شهر صربستان است.

قرنها، در مرزهای فرهنگی میان شرق و غرب، یک پادشاهی قدرتمند صرب در قرون وسطی (بعدها با نام امپراتوری) بیشتر بالکان را در تصرف داشت. حکومت نوین صربستان در سال ۱۸۱۷ در پی قیام دوم صربها به‌وجود آمد. مرزهای امروزی کشور، پس از جنگ جهانی دوم شکل گرفت. در آن زمان صربستان یک واحد فدرال درون جمهوری فدرال سوسیالیستی یوگسلاوی شد. صربستان در سال ۲۰۰۶ پس از آنکه مونته‌نگرو از اتحاد صربستان و مونته‌نگرو جدا شد، دوباره پس از فروپاشی یوگسلاوی در سال ۱۹۹۰ به وضعیت حکومت منفرد درآمد. در سال ۲۰۰۸، استان خودمختار کوزوو، به صورت یکطرفه از صربستان اعلان استقلال کرد.

شرایط طبیعی و به‌ویژه ناهمواری‌ها و شرایط توپوگرافیک صربستان به‌گونه‌ای است که برخلاف دیگر جمهوری‌های پیشین یوگسلاوی که غلبهٔ مناطق کوهستانی در آن‌ها چشمگیر است، بهره‌مند از دشت‌های واسطه‌ای کوچک و بزرگ است که به همراه اقلیمی نسبتاً مساعد و متنوع و وجود منابع آب تقریباً کافی به بزرگترین مرکز تولیدات فراورده‌های کشاورزی یوگسلاوی تبدیل شده‌بود. عبور رودخانه دانوب و شاخه‌های آن نیاز آب کشاورزی ۹۴٪ از زمین‌های زیر کشت صربستان و وویوودینا را بر طرف می‌کند.

صربستان به همراه مقدونیه، مونته‌نگرو و بوسنی و هرزگوین از سال ۱۳۸۹ میلادی زیر سلطهٔ امپراتوری عثمانی رفت و پس از ۴ سده در سال ۱۹۱۲ به دنبال جنگ کوزوو به آزادی دست یافت و بعد از آن به‌عنوان یکی از جمهوری‌های سه‌گانه، همراه با کرواسی و اسلوونی، پادشاهی یوگسلاوی را تشکیل داد که این حکومت نیز تا سال ۱۹۴۵ و به قدرت رسیدن تیتو ادامه داشت. مهاجرت صربها به سوی مناطق غربی‌تر به دنبال ورود ترک‌های عثمانی صورت گرفت و اصولاً اولین هسته‌های تداخل و تلفیق در جهت یوگسلاوی کنونی از همین زمان آغاز شد.

صربستان به ۲۹ ناحیه علاوه بر شهر بلگراد بخش شده‌ است. ناحیه‌ها و شهر بلگراد نیز به چندین شهر تقسیم شده‌اند.

بیشتر جمعیت صربستان را صربها به خود اختصاص داده‌اند. مهمترین اقلیت‌ها شامل آلبانیاییها (که عمدتاً در کوزوو به‌سر می‌برند)، مجارها، بوسنیاییها، کولیها، کرواتها، چکها و اسلواکها، مونته‌نگرویی‌ها، مقدونیه‌ای‌ها، بلغارها، رومانیایی‌ها و غیره می‌باشند. دو استان وویوودینا و کوزوو از لحاظ تبار و مذهب متفاوت هستند. بر اساس آخرین سرشماری رسمی در سال ۲۰۰۲، ترکیب نژادی صربستان از این قرار است:

جمعیت: ۷٬۴۹۸٬۰۰۱

صرب‌ها: ۶٬۲۱۲٬۸۴۴ (۸۲٫۸۶ درصد)

مجارها: ۲۹۳٬۱۷۲ (۳٫۹۱ درصد)

بوسنیایی‌ها: ۱۳۶٬۴۶۴ (۱٫۸۲ درصد)

کولی‌ها: ۱۰۷٬۹۷۱ (۱٫۴۴ درصد)

یوگسلاوها: ۸۰٬۹۷۸ (۱٫۰۸ درصد)

دیگران: ۶۶۶٬۵۷۲ (۸٫۸۹ درصد)

برای قرن‌ها دین‌های ارتودوکس و کاتولیک و پس از آن اسلام در این کشور نفوذ داشته‌اند. صربستان از لحاظ مذهبی یکی از ناهمگون‌ترین کشورهای قاره‌است. استان کوزوو با ۹۰ درصد مسلمان، استان وُیوودینا با ۲۵ درصد کاتولیک یا پروتستان و صربستان مرکزی و بلگراد با بیش از ۹۰ درصد مسیحی ارتودوکس نشاندهنده این گوناگونی است.

مذاهب صربستان (بدون احتساب کوزوو در ۲۰۰۲)

ارتودوکس شرقی: ۸۴٫۱٪

کاتولیک: ۶٫۲۴٪

اسلام: ۴٫۵۲٪

پروتستان: ۱٫۴۴٪

صربستان نیز همچون مجارستان بخاطر عوامل و فاکتورهای برجسته ای نظیر تحصیل به زبان انگلیسی، سطح پایین هزینه های زندگی در قیاس با دیگر کشورهای واقع در قاره اروپا حتی مجارستان، دسترسی آسان به بازار بزرگ اروپایی، مالیات بسیار اندک و پایین، عدم نیاز به اخذ ویزا جهت مسافرت به کشور صربستان برای شهروندان ایرانی و … یکی از مقاصد مهم و جذاب جهت زندگی و اقامت برای شهروندان ایرانی است و در بازار مهاجرتی ایران طرفداران بسیاری دارد .

راه های متعدد و مختلفی جهت مهاجرت به کشور زیبا و سرسبز صربستان وجود دارد.  راه هایی نظیر دریافت روادید یا ویزای تحصیلی، کار، ازدواج، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و… که به کمک مشاورین شرکت ویزاوی می توانید بهترین و مناسب ترین راه و روش را جهت اخذ اقامت صربستان انتخاب نمایید.

کشور صربستان در حال حاضر عضو اتحادیه اروپا نبوده ولی از سال 2012 در لیست انتظار اتحادیه قرار گرفته و مقرر است تا سال 2020 به عضویت اتحادیه اروپا درآید .

موقعیت کشور صربستان:

صربستان در قاره اروپا و شبه جزیره بالکان واقع شده است که با کشورهای مجارستان، رومانی، بلغارستان، مقدونیه، مونته نگرو، آلبانی، بوسنی و هرزگوین و کرواسی همسایه است. این کشور به اروپای مرکزی و دریای سیاه درستی داشته و همچنین به دانوب متصل است. شهر بلگراد با بیشترین جمعیت بین شهر های دیگر پایتخت کشور صربستان می باشد . نووی ساد ، نیش و کراگویواتس نیز از دیگر شهر های مهم و بزرگ صربستان هستند. صربستان دارای دانشگاه های معتبری است که بعضی از آنها قدمت زیادی دارند. به دلیل وجود دانشگاه های با قدمت زیاد و اعتبار بالا ، هرساله تعداد زیادی دانشجوی خارجی به این کشور سفر می کنند.

هزینه زندگی در صربستان :

هزینه زندگی در شهر های مختلف کشور صربستان بستگی به نوع زندگی افراد دارد و در هر شهر هزینه ها متفاوت است . برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کشور صربستان این هزینه حدودا 400 یورو (شامل هزینه خورد و خوراک و مسکن) در ماه تخمین زده می شود.

رتبه علمی دانشگاه های کشور صربستان در جهان:

در سال 2012 دانشگاه بلگراد به عنوان یکی از بهترین ها بین 500 دانشگاه (401 تا 500) رتبه اول این لیست را به خود اختصاص داد. در سال 2016 این دانشگاه بین 201st و 300th جایگاه بود که تا سال 2017 حفظ شد. لازم به ذکر است که در مقایسه با سال گذشته 3 شاخص از 6 شاخص لازم برای رتبه بندی نمرات بالاتر در سال 2017 را داشته است. در سال 2017، همچنین رتبه بندی جهانی ARWU موضوعات علمی را که دانشگاه بلگراد در 17 موضوع مختلف رتبه بندی کرده است معرفی کرد. در موضوع علوم و فناوری های غذایی، دانشگاه بلگراد بهترین بین 35 دانشگاه جهان و 18 دانشگاه در اروپا است.

دانشگاه نیس در بین 400 دانشگاه ریاضی در جهان رتبه بندی شده است، در حالی که دانشگاه نووی ساد و دانشگاه Kragujevac در میان 500 عدد از بهترین دانشگاه ها در زمینه علمی هستند. دانشگاه نووی ساد در زمینه علوم و صنایع غذایی در بین 150 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. رتبه بندی دانشگاهی دانشگاه های جهانی (ARWU) که توسط سازمان مستقل مشاوره رتبه بندی شانگهای منتشر شده است؛ از شاخص های عینی برای رتبه بندی دانشگاه های جهان مانند تعداد فارغ التحصیلان و کارکنان برنده جوایز نوبل و مدال فیلد، تعدادی از محققان بسیار مهم، تعداد مقالات منتشر شده در مجلات مربوطه و غیره استفاده می کند. بیش از 1200 دانشگاه توسط ARWU هر سال در لیست بهترین ها منتشر می شود که دانشگاه های تحصیل در صربستان جزو رتبه های برتر هستند.

مزایای تحصیل در صربستان

 1. تحصیل در دانشگاه های معتبر و پیشرفته با قدمت زیاد
 2. تحصیل به زبان انگلیسی
 3. عدم وجود محدودیت سنی برای شرکت در مقاطع مختلف تحصیلی

شرایط تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در صربستان

دانشگاه بلگراد

این دانشگاه در پایتخت کشور صربستان یعنی شهر بلگراد قرار دارد و در آن رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشکده های تخصصی به زبان انگلیسی تدریس میشود. مدرکی که دانشگاه بلگراد صادر میکند در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا معتبر و شناخته شده است. بلگراد یکی از شهر های بزرگ و مرکز فرهنگی، اقتصادی و صنعتی کشور صربستان است. این شهر متصل به اروپا مرکزی و بالکان است، به همین دلیل از همه نظر دارای موقعیتی عالی است.

پزشکی : برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه بلگراد  به حدود 6 سال زمان نیاز است. دانشجویان در این دانشگاه علاوه بر آموزش نظری، دانش و آگاهی عملی را از طریق گذراندن دوره کارآموزی و کار در بیمارستان ها و موسسات پزشکی بدست خواهند آورد که بخشی از تحصیلات پزشکی در صربستان است. هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه بلگراد حدود 8000 یورو در سال است.

دندانپزشکی : دانشگده دندانپزشکی دانشگاه بلگراد یکی از دانشگاه هایی است که رشته های دانشگاهی گسترده ای که مربوط به دندانپزشکی است را در صربستان ارائه می دهد، از جمله عمل تخصصی در بیمارستان ها، مؤسسات و کلینیک های پزشکی جزو خدماتی است که این دانشگاه ارائه میدهد. دانشکده دندانپزشکی دانشگاه بلگراد یک برنامه شش ساله برای اخذ درجه دندانپزشکی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. آموزش های لازم در داخل ساختمان دانشگاه و همچنین توسط امکانات آموزشی که درنظر گرفته شده است در شهر بلگراد انجام می گیرد.

دانشگاه بلگراد از نظر سطح علمی و کیفیت آموزش یکی از دانشگاه های مطرح در کشور صربستان و اروپا است که همواره پیشرو بوده و دندانپزشکان متخصص و متبحر  زیادی را در خود پرورش داده است. در این دانشکده بالاترین کیفیت خدمات دندانپزشکی به دانشجویانی که در این دانشگاه درس میخوانند و همچنین به بیمارانی که برای درمان مراجعه میکنند ارائه می شود. یکی از اهداف این دانشگاه کشف با استعداد ترین پزشکان دهان و دندان و معرفی آنها به موسسات تحقیقاتی و جامعه پزشکی است.

دانشگاه نووی ساد

دانشگاه نووی ساد نیز مانند دانشگاه بلگراد یکی از دانشگاه های مطرح کشور صربستان و اروپا است که شرایط تحصیل در این دانشگاه برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه نووی ساد مشابه با شرایط دانشگاه بلگراد است تنها تفاوت میان شرابط تحصیل در این دو دانشگاه هزینه زندگی و شهریه کمتر دانشگاه نووی ساد نسبت به دانشگاه بلگراد است، هزینه تحصیل و زندگی در دانشگاه نووی ساد حدود 6500 یورو در سال میباشد.

دوره هایی را که می توانید در دانشگاه نووی ساد بگذرانید:

پزشکی – 6 سال (سطح 1 و سطح 2 ECTS360 ) که در نهایت منجر به اخذ مدرک دکترای پزشکی خواهد شد (دکترای پزشکی)

دندانپزشکی – 5 سال (سطح 1 و سطح 2  ECTS360 ) که در نهایت منجز به اخذ مدرک دکترای دنداپزشکی خواهد شد (دکترای دندانپزشکی)

داروسازی – 5 سال (سطح 1 و سطح 2ECTS300 ) که در نهایت منجز ببارگذاری پرونده‌هاه اخذ مدرک MPharm خواهد شد (دکترای داروسازی)

الزامات پذیرش:

از الزامات اصلی ورود به دانشکده های پزشکی کشور صربستان شرکت در آزمون ورودی جهت تعیین سطح علمی دانشجویان که عموماً شامل سوالات تستی از دروس زیست شناسی و شیمی است.

حتما پیش از برگزاری آزمون ورودی در دوره آمادگی پیش پزشکی بصورت آنلاین یا حضوری ثبت نام کنید، این کار قبولی شما در آزمون ورودی این دانشگاه ها را بسیار آسان کرده و تقریبا موفقیت شما در امتحانات و تحصیلات در رشته های پزشکی را تضمین می کند.

تسلط به زبان انگلیسی برای افرادی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست ضروری بوده و در صورت نداشن مدارک آیلتس یا تافل، آزمون جداگانه ای همراه با مصاحبه بعمل خواهد آمد .

در صربستان بطور معمول اجازه کار دانشجویی به دانشجویان خارجی داده نمی شود اما در موارد خاص ممکن است چنین اجازه ای صادر شود اما لازمه ای این کار هم مسلط بودن به زبان صربی است.

شرکت ویزاوی با در اختیار داشتن تیمی حرفه ای هم در ایران و هم در کشور صربستان قادر است در کمترین زمان ممکن اقامت شما را در این کشور را با روش های مخنلف موجود اخذ کند تا اقامت دائم شما در کشو صربستان  به وقوع بپیوندد، به ما اعتماد کنید